img

Aktówka, teczka - mini poradnik

Aktówka była kiedyś używana do przenoszenia dokumentów przez prawników. Miała elegancki wygląd, była funkcjonalna i do dziś jest stosowana przez pracowników biurowych. Przyda się ona każdemu kto ma w pracy do czynienia z dokumentami i chce je przenosić w dobrym stanie. Teczki zwykle wykonywane są ze skóry naturalnej albo syntetycznej.

Skóra naturalna jest trwała, miękka w dotyku i niezwykle elegancka. Sprawdzi się na oficjalnych spotkaniach oraz dla osób, które są na wysokich stanowiskach. Producenci dają nam również aktówki wykonane z materiału, które sprawdzą się na co dzień.

Klasyczna aktówka do ręki

Klasyczna aktówka to teczka, gdzie zmieści się niewiele dokumentów. Najczęściej będzie ona zamykana na zamek. W środku będzie duża przegroda, gdzie umieścimy dokumenty oraz będzie także miejsce na długopis czy kilka mniejszych przegródek na wizytówki. Często aktówki wyposażone są w podwójny pierścień, umożliwiające wpięcie dokumentów do środka jak i do segregatora. Znajduje się także zatrzask, który ma możliwość umieszczenia w środku notatnika.

Większa teczka na dokumenty

Pojemna aktówka bardziej przypomina torbę, bo rozmiary będą spore i jest tam wiele dokumentów. To teczka z rączką, zapinana na jedną albo dwie klamry. W damskiej wersji może pojawić się pasek na ramię. W środku znajduje się podział na dokumenty, zapięcie, miejsce na telefon.

Aktówka dla biznesmena

Teczka — dodatkowe funkcje

W niektórych innowacyjnych teczkach pojawiają się np. wbudowane kalkulatory. To ciekawa, ale również mocno zaskakująca opcja. Przyda się jednak osobom, które pracują w rachunkowości albo księgowości. Dostępne są aktówki zamykane na zamek szyfrowy to sprawi, że ważne dokumenty są zabezpieczone.

Aktówka — elegancki prezent

Aktówka to bardzo ciekawa propozycja, gdy ktoś szuka atrakcyjnego prezentu z okazji Dnia Matki, Ojca czy urodzin. Najbardziej oczywiście ucieszą się z takiej torby biznesmeni. Eleganckie skórzane torby dobrej jakości mogą mieć także wygrawerowane inicjały i dlatego będzie to spersonalizowana, atrakcyjna propozycja. Praktyczne aktówki na pewno sprawdzą się także w pracy nauczyciela, mogą przydać się studentom czy sekretarkom.

Niezależnie od tego jaki zawód się wykonuje największym zainteresowaniem cieszą się zawsze torby w neutralnym kolorze. Przedstawicie kreatywnych zawodów albo osoby, które cenią sobie indywidualność mogą stawiać na ciekawe dodatki do takich toreb.

Rafał Broniewski

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również