img

Jaką Teczkę Męską Wybrać? - Mini poradnik

O tym, że teczka i aktówka to ważny element wizerunku wie pewnie każdy mężczyzna. Taki dodatek poprawia pozycję, gwarantuje lepsze uporządkowanie właściciela i wzbudza zaufanie u kontrahentów. Męska teczka skórzana to praktyczny oraz szykowny dodatek do każdej stylizacji. Niestety zakup teczki nie jest jednak taki prosty. Mamy więc kilka porad, które mogą tą kwestię Wam ułatwić.

Na rynku znajdziemy wiele różnorakich modeli teczek, które dostępne są w różnych kolorach, warto powiedzieć na początek o tym jakie są rodzaje teczek.

Neseser – teczka do dokumentów A4, która ma regularny prostokątny kształt. Dodatkowo może mieć także zamek szyfrowy i ramkę wzmocnioną z tworzyw sztucznych.

Aktówka – klasyczna torebka skórzana, która używana jest przez biznesmenów oraz prawników do przechowania dokumentów. W środku znajdują się przegródki i kieszenie. Aktówki są pojemne, tak że spokojnie zmieści się tam również laptop. Aktówka tak jak neseser posiada specjalny uchwyt, który pozwala na jej noszenie w dłoni albo nawet pod pachą.

Listonoszka – to wytrzymała teczka z paskiem na ramie, która ma przede wszystkim dużą pojemność.

Kopertówka – teczka, która ma niewielki rozmiar, charakteryzuje się tym, że jest mniejszym odpowiednikiem listonoszek Można tam przechowywać klucze, telefon portfel czy mniejsze ilości dokumentów.

Kufer lekarski – to wyjątkowa pojemna torba, która będzie dedykowana personelowi medycznemu.

Wizerunek mężczyzny

Materiały

Teczki obecnie przygotowywane są przede wszystkim ze skóry, która jest do tego idealna, ponieważ będzie trwała, naturalna oraz elegancka. Wykonuje się je z różnego rodzaju skór między innymi:

Juchtowa – najdroższa i najbardziej szlachetna ze skór naturalnych

Galanteryjna – charakteryzuje się tym, że jest lekko połyskująca i ma dużą wytrzymałość

Głoska – odpowiedni połysk, miękkość oraz subtelna gładkość

Zamsz – rodzaj skóry, który charakteryzuje się brakiem części licowej a wiec górnej

Nubuk – skóra otwarta, która ma charakter delikatnego mieszku.

W sprzedaży znajduje się także skóra syntetyczna, która rzeczywiście będzie tańsza, ale jednocześnie jest ona niezbyt trwała. Warto sprawdzić także wnętrze teczki, sposób w jaki są one wykończone. Jeśli natrafimy tam na wszyty gładki materiał będzie można myśleć o jej kupowaniu.

Style teczek

Proponowane nam teczki są również zróżnicowane pod kątem tego w jakim stylu są one przygotowane. Można znaleźć typowo eleganckie biznesowe teczki jak i też causalowe propozycje, które będzie można używać na co dzień.

Renata Opioła

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również