img

Plecak, torba na ramię czy aktówka?

Jak wybrać uniwersalną męską torbę? To rzeczywiście ciekawe, ponieważ mogłoby się wydawać, że wybór torby będzie prosty. Jednak w praktyce jest inaczej. Znalezienie odpowiedniej torby to często kłopotliwa sprawa. Czy wybrać torbę, plecak czy może prostą aktówkę?

Charakterystyka

Kobiety najczęściej mają dziesiątki różnych toreb w swojej szafie, natomiast u mężczyzn raczej stawia się na minimalizm i ten wybór w szafie jest minimalny. Poza estetyką mężczyźni stawiają na wygodę, funkcjonalność oraz klasykę, dla nich to najważniejsze i taka właśnie będzie idealna męska torba.

Przed wyborem będzie się trzeba zastanowić do czego tak naprawdę będzie nam służyć taki dodatek. Czy chodzi o nam luksusowy gadżet czy może torbę na aktywny wypoczynek. Tych elementów, które będzie trzeba brać pod uwagę będzie rzeczywiście sporo i trzeba na te różne kwestie zwracać uwagę.

Funkcjonalna torba męska

Jakie są rodzaje toreb

Plecak

Najwygodniejszy model męskiej torby, gdzie bez problemu zmieścić się laptop do pracy, ale także ubranie na trening. Jest to praktyczna forma, która będzie pasować przede wszystkim do causalowych stylizacji. Nie będzie jednak pasować do garnituru i plecak przy takiej stylizacji to zawsze modowa wpadka. Jak wiadomo można w ten sposób popsuć sobie cały wizerunek, dlatego właśnie warto uważać na zestawienie toreb z ubraniem.

Torba na ramię

Niesłusznie będzie ona kojarzona z listonoszami. Ten model będzie jednym z najbardziej funkcjonalnych modeli w męskich szafach. Torby mają zazwyczaj około 30 na 40 cm są one wykonywane ze skóry albo też mocnej tkaniny. Taki rodzaj torby będzie nie tylko wygodny, ale jest ona funkcjonalna, bez problemu znajdziemy tam wszystkie dokumenty, będzie także miejsce na włożenie różnorakich potrzebnych nam w pracy akcesoriów.

Teczka, aktówka

To opcja, która raczej ma niewielkie rozmiary i w tym modelu najważniejsze jest to, że elegancko się prezentuje. Aktówkę najczęściej zabieramy na biznesowe spotkanie albo do pracy. Dopasowujemy jej kolor do butów i paska.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim sprawdzamy czy torba będzie funkcjonalna, należy zobaczyć jak gruby będzie pasek na ramię, czy pasek jest regulowany i czy będzie można go dopasować do sylwetki. Jeśli chodzi o materiał warto sprawdzić jego jakość oraz to jak torba będzie wykonana. Wymiar należy wybrać pod kątem tego co będziemy w torbie nosić.

Rafał Broniewski

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również