img

Teczki skórzane

Teczki oraz aktówki to klasyka galanterii skórzanej. Współcześnie mamy wiele różnych fasonów, kolorów i teczki z różnych rodzajów skór. Pewne rzeczy zostają jednak niezmienne. To takie cechy, dzięki którym można stwierdzić czy teczka czy aktówka są godne zainteresowania.

Ponadczasowy krój i elegancja

Klasyczny krój i dobre jakościowo wykończenie gwarantuje, że teczka nie będzie wychodzić z mody, będzie dodatkiem do każdego biznesowego stroju. Klasyczny krój nie będzie ograniczał się jednego wariantu. Tutaj również znajdziemy różne wzory, znajdzie się coś eleganckiego jak i też walory estetyczne, na które wpływać będzie jakość skóry, kolor czy też doprasowanie każdego elementu.

Bydlęca skóra

Materiał z jakiego teczki są wykonane to właśnie ich ważny atutu i warto na ten element zwracać uwagę. Koneserzy galanterii wiedzą doskonale, jakie są idealne teczki produkowane ze skóry bydlęcej, to prawdziwy szlachetny, doskonały materiał.

Gustowne teczki skórzane

Dla kobiet i dla mężczyzn

Czasy kiedy to teczka była atrybutem mężczyzn dawno odeszły już do lamusa. Współczesne kobiety chętnie sięgają po praktyczne oraz gustowne teczki. Poza ponadczasowym brązem i czernią będzie można wybierać wśród wielu różnych kolorów. Również skórzane teczki nawiązują obecnie do męskich teczek, ale teoretycznie proponowane są dla kobiet. Teczki męskie z roku na rok zyskują na popularności i pojawiają się odważniejsze kolory czy różnorakie kroje takich toreb a więc ten wybór jest zróżnicowany.

Funkcjonalność w parze z elegancją

Skórzane teczki powinny spełniać dwa kryteria a wiec muszą mieć elegancki wygląd i być funkcjonalne. Ten drugi punkt zdaje się być nawet nieco ważniejszy, ponieważ teczka skórzana najczęściej jest wykorzystywana w życiu zawodowym a więc idealna aktówka na pewno się przyda. Warto mieć ją do swojej dyspozycji. Można również przechowywać tam komfortowo różnorakie rzeczy, ponieważ pojawiają się praktyczne przegródki, schowki oraz kieszonki.

Wiele toreb i damskich i męskich przygotowywana jest z dłuższym odpinanym paskiem, dlatego jak pojawi się taka konieczność będzie można nosić teczkę na ramieniu. Teczka idealna przede wszystkim powinna mieć bardzo dobre wykonane. Ważny będzie materiał, ale również samo wykończenie to jak wykonane są szwy takiej torby, jaki ma kolor i czy jest funkcjonalna w środku.

Monika Kościuk

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również