img

Teczki dla mężczyzn. Ozdobne czy praktyczne?

Torby już dawno wkroczyły dość silnym krokiem do męskiej garderoby są istotnym elementem stroju, często może nawet wpływać na wizerunek. W szafie eleganckiego mężczyzny znajdzie się i listonoszkę i saszetkę oraz torbę na laptop czy klasyczną i modną teczkę. Aktówka choć zmieniła obliczę nadal jest spotykanym elementem i można powiedzieć, że wychodzi także poza granicę biura.

Można mówić o modzie unisex bardzo wiele, ale wydaje się, że wiemy o niej bardzo dużo. Zapoczątkowana była w XX wieku przez Coco Chanel i wprowadzone zostały do damskiej garderoby spodnie, a usunięte zostały gorsety. Kobiety chętnie zaczęły nosić szelki oraz krawaty. Mężczyźni pożyczyli z damskiej szafy rurki czy obcisłe koszule, doszły potem również torebki.

Męskie aktówki

Najstarsze torby dla Panów to oczywiście tak zwane aktówki, obecne na rynku od wielu lat. Niegdyś były to przaśne, kanciaste i toporne propozycje szyte gorącą nitką i przypominały raczej pudełka do przenoszenia akt. Dziś solidnie wykonane i funkcjonalne są częścią modnego ubioru. Oczywiście kształt aktówki się nie zmienił, ale jej wygląd i wnętrze się zmienia, pojawiają się torby z różnymi kieszonkami, tak by schowki aktówki dawały wiele możliwości.

Jak przechowywać laptopa?

Teczka na laptopa

Wygodne i eleganckie teczki na laptopa o klasycznym charakterze przypominają z zewnątrz tradycyjną teczkę na dokumenty. To co będzie charakteryzować jej wnętrza. Przegrodę zabezpieczać może odpowiednio miękka tkanina. Funkcjonalne kieszonki, które są zamykane na suwak a także wiele innych dodatków. Dobrze organizowana torba może być traktowana jak prawdziwe mini biuro dla mężczyzn.

Komfort i wygoda

Istotnym elementem będą między innymi okucia oraz zapięcia. Elegancka torba jest bardzo dobrze przygotowana i nie będzie tam plastikowych elementów, ale wszystkie wykończenia są realizowane z użyciem metalowych dodatków. jednym z walorów będzie wygodna rączka. W najnowszych kolekcjach niektóre modele mają długi pasek, który będzie można przypiąć i nosić teczkę na ramię.

W luksusowych modelach raczej z pasków się rezygnuje a zamiast tego wybiera się szyfrowe zamki. Na pierwszy rzut oka aktówki wyglądają podobnie, występują w wielu wzorach. Niestety nie ma mowy o wielu barwach, klasyka to zawsze ładny brąz i ewentualnie kolor czarny. Teoretycznie aktówki prezentują się podobnie, ale jeśli przyjrzymy się im bliżej na pewno zauważymy interesujące propozycje.

Renata Opioła

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również