img

Aktówka, teczki – wizytówka prawdziwego mężczyzny

Przyjęło się, że torebki i inne stylowe dodatki są raczej przeznaczone dla kobiet. Wszelkiego rodzaju teczki, takie jak aktówki, nesesery były kiedyś rezerwowane dla biznesmenów oraz dyrektorów. Była to jednak jak wiadomo dość wąska gruba osób, tak więc panowie nie kłopotali się takim wyposażeniem.

Czasy jednak uległym zmianie i obecnie coraz więcej osób pracuje w takich firmach, gdzie muszą się ubrać elegancko, potrzebny będzie szyk i klasa. Wielu mężczyzn obecnie korzysta z aktówek, gdzie przechowuje się dokumenty, laptopa czy dokumenty i inne istotne dla nas rzeczy.

O początkach aktówki

Aktówka to jedna z najstarszych form toreb dla Panów. Obecnie jej forma różni się od tej starszej kanciastej i topornej, która przypomina pudełko do noszenia dokumentów. Długi czas była to torba dla mężczyzn, i oznaczała, że ktoś ma wysoki status społeczny. Potem coraz więcej osób doceniło praktyczność aktówek, pojawiały się one również w rękach kobiet.

Dziś taka teczka jest jednym z klasycznych elementów modnie wystylizowanego mężczyzny. Kiedyś była wyłącznie do noszenia dokumentów, obecnie została zmieniona, są tam liczne przegródki i podziały dzięki czemu można przenosić potrzebne dokumenty, laptopa czy inne gadżety.

Męska aktówka

Cechy dobrej aktówki

Oczywiście najważniejszą kwestią będzie jakość wykonania oraz materiał z jakiego taka aktówka będzie powstawać. Mężczyźni będą również zwracać uwagę na funkcjonalność, ponieważ najczęściej będzie im zależeć na odpowiednim uporządkowaniu w takiej torbie. Aktówki zazwyczaj produkuje się ze skóry i to będzie najlepsze rozwiązanie. Materiał jest trwały, solidny i elegancki.

Torba taka będzie oznaczała, że cenimy swój wizerunek i staramy się o niego odpowiednio dbać. Oprócz materiału ważna jest także jakość wykonania, o tym świadczą między innymi takie elementy jak wykończenie szwów i ta kwestia także musi być sprawdzona. Należy także sprawdzić zamek. Lepiej wybrać aktówkę z zamkiem metalowym niż plastikowym, ponieważ tak zagwarantujemy sobie lepszą trwałość.

Jak dbać o aktówkę?

Jeśli chcemy mieć aktówkę w dobrym stanie należy oczywiście o nią dobrze dbać. sprawa nie jest jednak taka prosta. Wsadzenie jej do pralki nie wchodzi w grę, dlatego taką ciekawą opcją będzie po prostu znalezienie specjalnych środków do czyszczenia skóry naturalnej. Wydaje się, że taka opcja będzie najlepsza, ponieważ dzięki tym środkom zaniedbamy o skórę i w jakieś mierze ją zakonserwujemy.

Monika Kościuk

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również