img

Męskie torby, teczki skórzane. Nosić czy nie ?

Jeśli chcemy wybrać taki dodatek należy sobie postawić istotne pytania:

- czy torba nie będzie zbyt mało męska?

- jak będzie pasować do płaszcza lub garnituru?

- czy będzie można wybrać jednak plecak?

Odpowiedź wydaje się jednak stosunkowo prosta. W przypadku wyboru najlepiej będzie mieć po prostu oba te elementy, to najlepsze z możliwych rozwiązań. Plecak sprawdzi się przy zestawach, które charakteryzują się tym, że są nieformalne, przy wypadach na miasto, pasują one do bluzy, jeansów czy adidasów.

Trzeba pamiętać o jednej zasadzie, która się tutaj będzie liczyć a mianowicie to, że takie propozycje nie będą pasować do stylizacji formalnych. Na ulicach często spotyka się mężczyzn, którzy stawiają na elegancki strój a zamiast torby na ramieniu pojawia się u nich plecak. Jednak takie połączenie nie ma nic wspólnego z udaną estetyką i należytą spójnością, gdy chodzi o strój.

Galanteria skórzana

Są takie osoby, które traktują torby jako atrybut dla kobiet. Jednak wydaje się, że nie powinno się tak właśnie tej kwestii traktować. Ten dodatek sprawdzi się przy każdym zestawie estetycznym między innymi do formalnego ubioru czy stylizacji causalowej, dlatego zawsze warto na to postawić. .

Na co zwracać uwagę wybierając torbę?

W męskiej garderobie najlepiej sprawdzają się torby w czarnym albo też brązowym kolorze. Jeśli szukamy dobrej torby można kierować się minimalizmem i unikać wszelkich dodatkowych klamer, kieszeni czy zdobień, które nie będą dobrym wyborem. Stonowane oraz gładkie torby mają charakter ponadczasowy, pasują praktycznie do wszystkiego, nie będą wychodzić z mody w kolejnym sezonie.

Męskie torby – podsumowanie

Szukając dla siebie torby należy ją potraktować jako inwestycję, dlatego też podstawową sprawą powinno być wybranie odpowiedniego materiału z jakiego torba powinna być wykonana. Wydaje się, że zawsze najlepsza będzie skóra. Cena na pewno będzie spora, ale z drugiej strony skórzana torba będzie na lata a więc taka inwestycja jest jak najbardziej racjonalna i warto będzie się na nią zdecydować.

Jeśli chodzi o funkcjonalność rozmiar powinien być taki, by udało się nam zmieścić wszystko to co praktyczne w takiej torbie i dokumenty w formacie urzędowym A4, wtedy torba powinna od strony praktycznej się sprawdzić.

Monika Kościuk

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również