img

Plecak, torba czy teczka?

Męskie torby i plecaki jak się wydaje się drażliwym tematem. Z serialu Przyjaciele będzie można przypomnieć sobie jak wygląda świat męskich torebek, gdy właśnie jeden z bohaterów chciał pokazać światu, że warto postawić na męskie torebki. Ale skutek marny.

Jak się okazuje prawie 20 lat po tym jak torby się pojawiły obecnie są już dostępne w Londynie i Mediolanie na najważniejszych pokazach. Ogromna ilość dodatków, toreb czy plecaków jakie obecnie są dostępne w sprzedaży sprawiają, że praktycznie każdy coś dla siebie wybierze. Ale kto po torby najchętniej sięga?

Najczęściej młodzi mężczyźni, którzy rozpoczynają pracę w korporacjach rozpoczynają właśnie decydują się na to, by pojawić się w biurze z ładną torbą. Buty, dodatki sprawiają nam problem przy stylizacji jak wiadomo bowiem mamy zawsze możliwość wybrania garnituru, koszulki i krawatu. Jednak to co najważniejsze to dodatki jakie zostaną do tego zestawione i jednym z nich będzie właśnie torba. Do stylizacji biurowej nie będzie pasować trekkingowy plecak.

PLECAK

Wydaje się, że nie od razu powinno się robić wielką rewolucję w szafie. Najważniejsze kwestia to dorastać do zmian stopniowo. Warto się przyzwyczajać niż przewracać styl do góry nogami. I dotyczy to właśnie mężczyzn, którzy nie chcą rozstawać się z plecakiem i tka naprawdę nie muszą. Wystarczy jedynie, że muszą zmienić jego styl. Zamiast górskiego, sportowego można wybrać plecak skórzany o zwartej formie.

Plecak męski

TORBA

Od kilku sezonów na pokazach męskich kolekcji pojawiają się torby. Są duże, pojemne z krótkimi uszami do trzymania w dłoni. Sprawdzą się jako codzienna propozycja. Może być to torba na siłownię jak i też na krótki weekendowy wyjazd. W bieżącym sezonie stawiamy na klasyczne materiały takie jak skóra i zamsz to zawsze strzał w dziesiątkę. Wybierając takie akcesorium należy zwracać uwagę na wielkość oraz ciężar. Torby ze skóry mogą być dość ciężkie, szukamy więc takich średniego rozmiaru.

TOREBKA/TECZKA SKÓRZANA

Z braku lepszego słowa można powiedzieć, że będzie to tote z angielskiego a więc swojska torebka, choć wiadomo, że dla wielu mężczyzn nadal pokazanie się z torebką nie wchodzi w grę, a to błąd, ponieważ ten dodatek jest rzeczywiście modny. Wydaje się, że w zdecydowanej większości przypadków włączenie tego właśnie dodatku będzie dobrym rozwiązaniem dla naszej stylizacji.

Rafał Broniewski

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również