img

Modny w biurze. Jakie elementy stylizacji powinieneś stosować w świecie biznesu?

Wydaje się, że czas teczek szyfrowanych, tombakowych spinek do krawatu i białych skarpet do mokasynów już minął. Obecnie męska stylizacja do biura to cała filozofia, nad którą wielu mężczyzn dość mocno się zastanawia. Bardzo często to cały dress code, który ustalony będzie przez firmę.

Jeśli funkcjonujemy w świecie biznesu i chcemy swoim wyglądem poprawiać profesjonalizm warto sięgnąć po elegancką stylizację.

Dobry garnitur – absolutny must have!

Dobry garnitur to podstawa. Nie kupimy go w pierwszym lepszym sklepie. Jeśli chcemy stworzyć prawidłową stylizację biznesową to trzeba mieć dobry garnitur z wyższej półki. Nie musi być to luksus spokojnie będzie można wybrać garnitur z wełny z domieszką bawełny w dobrej cenie. Jednak około 1000 złotych to cena, z jaką trzeba będzie się liczyć. Ewentualnie, jeśli uda się trafić promocję cena może się okazać atrakcyjniejsza. Jeśli można wydać nieco więcej to na pewno i droższe propozycje , stawiać na doskonały look to można zamówić garnitur na wymiar.

Zegarek – pamiętaj o prawidłowym doborze

Biznesowy look to również męska biżuteria. Jej elementem podstawowym będzie zegarek. Nie zapominajmy jednak, że zegarek także dobieramy do stylizacji. W oficjalnych sytuacjach najlepiej sprawdzają się zegarki na skórzanym paski, niezbyt duże za to połyskujące złotym kolorem.

Zegarek męski

Jeśli ktoś lubi bransolety to może wybrać również taki zegarek, ale nie może być zbyt duży, by nie rzucał się nadmiernie w oczy, tak noszą się bowiem gangsterzy. Biznes z wysokiej półki kochać będzie złoto i idealnie będzie, by właśnie w tym kolorze wybrać bransoletę.

Pamiętaj - Do garnituru nie zakłada się zegarka sportowego czy causalowego.

Teczka – typowy atrybut biznesmena

Dobra jakościowo skórzana teczka także jest ważnym dodatkiem do biznesowej stylizacji. Bez takiej teczki jesteśmy jak bez ręki, dlatego na ten element na pewno trzeba postawić. Kolor teczki dopasowany może być do stylizacji. Można postawić na czarny kolor z lekkim połyskiem. Warto mieć także dobre wyglądają pokrowiec na tablet czy smartfon.

Jeśli strój ma być mniej formalny również znajdziemy kilka ciekawych propozycji. wtedy można postawić na marynarkę zamiast garnituru i mniej oficjalne stylizacje, gdy chodzi o buty. Spodnie również mogą być nieco kontrastujące w kolorze innym niż skarpety i obuwie, będzie to nieco nowoczesna forma.

Monika Kościuk

Redakcja teczkiskorzane.com.pl

Zobacz również